Kullanım Şartları

Kullanım Sözleşmesi, 
Bu metin, Çankırı Rehber sitesinin kullanım şartlarını içerir.

1-Şartların Kabulü :

Çankırı Rehber sitesine girmekle Çankırı Rehber kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

2-Fiyatlar :

Çankırı Rehber’de ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımız saklıdır. Ücretli Hizmetlerin süresi dolduğunda bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

3-Çankırı Rehber sadece bir buluşma noktasıdır:

Sitemiz, firmalar için bir ticaret platformu sağlamaktadır, ancak sitedeki taleplerin doğruluğundan, sitede satıldığı duyurulan malların/hizmetlerin kalitesinden, güvenliğinden, yapılan bir ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesinden sorumlu değildir.

4-Bilgileriniz :

Bilgileriniz; kayıt sırasında cankirirehber.com’a girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, biz bilgilerin online dağıtımında rol oynarız. Çankırı Rehber’e veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde Çankırı Rehber bilgilerinizi tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir. Çankırı Rehber’e bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır.

4.1-Kayıt Şartları :

Çankırı Rehber’e kaydolmanız halinde
a)
 Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,
b) 
üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. Çankırı Rehber, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

4.2-Kullanıcı Adı ve Şifre :

Kayıt sırasında sizden bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız istenmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca
a) 
Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda Çankırı Rehber’i uyarmak,
b)
 Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden Çankırı Rehber sorumlu değildir.
4.3-Bilgileriniz Hakkındaki Kurallar :

Çankırı Rehber’deki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,
a) 
Sahte, çalıntı olmaması,
b) 
Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi
c) 
Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)
d) 
Pornografi veya çıplaklık içermemesi
e) 
Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve
f) 
Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.
5-Bize Verdiğiniz Haklar :

Bize bilgilerinizi her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, sergileme hakkını vermiş sayılırsınız.

6-Gizlilik :

Çankırı Rehber, 5. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.
7-Sistemin İşleyişi :

Çankırı Rehber sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.
8-Kuralları Çiğnemeniz halinde ne olur? :

Çankırı Rehber, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.